Slovník pojmov

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Quia ex impedit, eius unde corporis rem at pariatur ullam accusantium suscipit inventore, molestias facilis excepturi doloribus quo commodi nam officiis harum!


Signatári

Signatári (Signatories): Tie subjekty, ktoré podpísali Kódex a súhlasili s jeho dodržiavaním, ako je uvedené v článku 23.

Sprievodný personál športovca

Sprievodný personál športovca (Athlete Support Personnel): Akýkoľvek kouč, tréner, manažér, agent, člen realizačného tímu, funkcionár, lekárske a iné zdravotnícke osoby, rodič alebo akákoľvek iná osoba, ktorá pomáha, lieči alebo inak spolupracuje so športovcom, ktorý sa zúčastňuje súťaže alebo sa na ňu pripravuje.

Súťaž

Súťaž (Competition): Jednotlivé preteky, zápas, hra alebo jednotlivá športová súťaž, napríklad zápas v basketbale alebo finále v šprinte na 100 m v atletike na olympijských hrách; pre etapové preteky a ostatné športové súťaže, v ktorých sú ocenenia udeľované denne alebo priebežne, bude rozdiel medzi súťažou a podujatím stanovený v pravidlách príslušnej medzinárodnej federácie.